Rehabilitacja w placówce rehabilitacyjnej a z dojazdem do domu – co wybrać?

Dla każdego z nas sprawność jest bardzo istotna. Dzięki niej człowiek może realizować się w wielu sferach życia: prywatnej, zawodowej. Niestety czasem zdarzają się sytuacje, gdy tę sprawność tracimy. Wówczas niezbędna staje się rehabilitacja. Czas powrotu do zdrowia uzależniony jest od wielu czynników, między innymi od tego w jakim stanie jest pacjent oraz od samego przebiegu rehabilitacji. Często pacjenci zastanawiają się czy lepiej wybrać rehabiltację z dojazdem do domu czy też w palcówce rehabilitacjaitacyjnej.

Rehabilitacja w domu

W przypadku pacjentów, którym przemieszczanie sprawia ból, bądź też wolą zabiegi w domowym zaciszu, dobrym wyborem będzie rehabilitacja z dojazdem do pacjenta. Z tego typu rehabilitacji często korzystają pacjenci ze schorzeniami z zakresu uszkodzenia centralnego i obwodowego układu nerwowego, osoby z ogniskowymi uszkodzeniami mózgu, z uszkodzeniami rdzenia kręgowego czy też z przewlekłymi chorobami typu Parkinson, SM, zapalenie mięśniowe czy reumatoidalne zapalenie stawów. W przypadku gdy decydujemy się na rehabilitację domową warto mieć na uwadze łóżko rehabilitacyjne, które jeśli będzie dobrze dobrane dla pacjenta, z całą pewnością w jakimś stopniu poprawi komfort życia chorego a także pomoże przy wykonywaniu zabiegów przez fizjoterapeutę. Zatem łóżka rehabilitacyjne są niezwykle istotnym elementem procesu przywracania do sprawności lub samego komfortu życia, który niestety często w przypadku poważnych schorzeń jest zaniedbanym elementem dnia codziennego.

Wybierając łóżko rehabilitacyjne, które będzie przeznaczone do długoterminowej opieki nad chorym, trzeba mieć na uwadze właśnie komfort użytkowania łóżka przez pacjenta, tym samym producent łóżek rehabilitacyjnych z całą pewnością rozwieje wszelkie nasze wątpliwości w przypadku problemów z wybraniem odpowiedniego sprzętu. W tym przypadku warto zapoznać się z ofertą producenta Elbur.pl, który w swym asirtymencie ma szeroki wybór produktów jak łóżka rehabilitacyjne. Część pacjentów obawia się gorszej jakości wykonywanych usług w zakresie rehabilitacji w przypadku dojazdu do domu. Tymczasem jakość ta nie odbiega od rehabilitacji wykonanej w szpitalu czy też innej placówce rehabilitacyjnej. Dodatkowo pacjent nie traci czasu na dojazdy na zabiegi, nie musi się również obawiać zmagań z ewentualnym bólem, który uniemożliwia funkcjonowanie.

Zabiegi indywidualne wpływają na szybkie efekty, natomiast jeśli pacjentem jest dziecko, to wówczas sam proces przeprowadzania zabiegów i zdrowienia jest efektywniejszy ze względu na to, iż dziecko przebywa w znanym i bezpiecznym środowisku a tym samym nie boi się i chętniej współpracuje z fizjoterapeutą. Reasumując, odpowiednie łóżka rehabilitacyjne w połączeniu z domową opieką, przynoszą wymierne korzyści. Jednak nadmienić trzeba, że łóżko rehabilitacyjne jest pewnym wydatkiem. Mimo to korzyści z jego posiadania przewyższają ewentualne niedogodności finansowe.

Rehabilitacja w placówce rehabilitacyjnej

W przypadku wyboru placówki rehabilitacyjnej, najlepiej wybrać tę, która dysponuje niezbędnym sprzętem medycznym, przeznaczonym do diagnostyki funkcjonalnej oraz bardzo dobrej jakości łóżkami rehabilitacyjnymi. Przede wszystkim dużą korzyścią dla pacjenta jest możliwość skorzystania w wszystkich etapów leczenia w jednym miejscu. Dzięki temu chory może monitorować swoje postępy w powracaniu do zdrowia oraz sprawności fizycznej. Wykwalifikowany zespół w skład którego wchodzi ortopeda, fizjoterapeuta, specjalista diagnostyki obrazowej oraz trener przygotowania motorycznego sprawują kompletną opiekę nad chorym.

W przypadku opieki długoterminowej należy zwrócić uwagę, czy dana palcówka posiada wysokiej jakości łóżka rehabilitacyjne. Warto podkreślić, że producent łóżek rehabilitacyjnych Elbur – https://elbur.eu/pl/ – posiada bogatą ofertę sprzętu, który spełnia wszelkie wymagania oraz normy, odnoszące się do łóżek medyczno-ortopedyczncyh. Elektryczne łóżka rehabilitacyjne są wykonane z najlepszych materiałów. Każde łóżko wyposażone jest w pilota, dzięki któremu pacjent może samodzielnie zmienić swoją pozycję tak, aby była ona dla niego całkowicie komfortowa. Łóżko ELBUR PB 321 jest niezwykle łatwym do utrzymania w czystości łóżkiem, można szybko je zdezynfekować, wyposażone jest również w pilota, dzięki któremu pacjent może regulować leże. Z kolei łóżko rehabilitacyjne ELBUR PB 326 wyposażone jest w czteroelementowe leże. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy segment może być autonomicznie regulowany. Warto również zwrócić uwagę na model ELBUR PB 337 z tego względu, iż jest to łóżko rehabilitacyjne, które może by bardzo nisko opuszczone a przy tym zapewnia bezpieczeństwo choremu nawet w przypadku, gdy są opuszczone barierki boczne.

Jak widać producent łóżek rehabilitacyjnych Elbur ma bardzo bogatą ofertę, z której mogą skorzystać klienci indywidualni oraz placówki rehabilitacyjne. Co za tym idzie, pacjent otoczony opieką personelu przy jednoczesnym wsparciu urządzeń medycznych, szybciej wróci do sprawności a w czasie rehabilitacji jego komfort życia będzie na wysokim poziomie. Indywidualny model opieki w placówce rehabilitacyjnej pozwala na wybór najlepszej, spersonalizowanej dla danego pacjenta, terapii. Co więcej, takie rozwiązanie umożliwia ewentualną weryfikację wcześniej ustalonych zleceń i ponowne dopasowanie jej do stanu zdrowia pacjenta.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj