Co nam daje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Na koniec 2019 roku liczba osób korzystających z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych przekroczyła 2,8 mln. Wszystko wskazuje na to, że ta liczba w najbliższych latach będzie wielokrotnie wyższa.

Poziom niezadowolenia z publicznej opieki zdrowotnej nie spada. Wynika to między innymi z faktu, że kolejki do lekarzy wielu specjalności zamiast się skracać – w ostatnich latach jeszcze się wydłużają. Lekarze i pielęgniarki masowo emigrują, a system nie jest w stanie zapewnić nam dostępu do świadczeń medycznych na odpowiednim poziomie. Kryzys pogłębia dodatkowo trwająca pandemia koronawirusa, które odkrywa kolejne niedostatki systemu opieki zdrowotnej.

Pandemia i jej wpływ na ubezpieczenia

Możemy się spodziewać, że jedną z konsekwencji pandemii COVID_19 w Polsce będzie także wzrost ubezpieczeń prywatnych. Głównie dlatego, że w obliczu zagrożenia epidemiologicznego, Pacjenci nie posiadający ubezpieczenia prywatnego zostali w bardzo niekorzystnym położeniu. Paraliż polskiej służby zdrowia sprawił, że wiele osób nie mogło otrzymać pomocy np. w związku z nasileniem się objawów choroby przewlekłej czy w przypadku urazu. W znacznie lepszej sytuacji byli tu ubezpieczeni prywatnie, ponieważ otrzymali oni dodatkowe wsparcie od ubezpieczyciela. Przykładowo firma Signal Iduna szybko umożliwiła ubezpieczonym zapisanie się na konsultację zdalną w formie telekonferencji, wideokonferencji lub czatu. Pacjenci otrzymali instrukcje jak korzystać z telemedycyny oraz jasne informacje jak stan zagrożenia epidemiologicznego wpływa na zakres ubezpieczenia.

Prywatne polisy zdrowotne to przyszłość

Już dziś badania pokazują, że pakiet prywatnej opieki zdrowotnej, który oferuje potencjalny pracodawca jest jednym z kluczowych czynników przy szukaniu zatrudnienia. Jednocześnie rośnie też liczba osób, które ubezpieczają siebie i bliskich poza miejscem pracy. Zachęca do tego coraz szersza i coraz korzystniejsza oferta towarzystw ubezpieczeniowych. Wspomniana spółka Signal Iduna oferuje aż 6 rodzajów pakietów zdrowotnych, dostosowanych do potrzeb różnych osób. Ubezpieczeni korzystają z blisko 1000 prywatnych placówek medycznych w Polsce.

Krótki czas oczekiwania na wizytę i wysoka jakość świadczeń medycznych zachęcają do stawiania na prywatne polisy zdrowotne. Nic nie wskazuje na to, by poziom finansowania opieki zdrowotnej miał ulec poprawie w najbliższym czasie, dlatego Polacy z pewnością będą coraz częściej samodzielnie zabezpieczać zdrowie swoje i swoich bliskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj