Dieta cukrzycowa – catering dietetyczny dla diabetyka

Chorujesz na cukrzycę lub zdiagnozowano u Ciebie stan przedcukrzycowy? To znak, że najwyższy czas zmienić sposób, w jaki się odżywiasz. Najlepszym wyborem będzie dieta cukrzycowa w formie cateringu lub przygotowywana samodzielnie w domu. Sprawdź, jak powinna wyglądać!

Dieta cukrzycowa, czyli jaka?

Przechodząc na dietę cukrzycową, możesz skorzystać z usług cateringu dietetycznego lub postawić na samodzielne przygotowywanie posiłków. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, warto znać kilka podstawowych zasad prawidłowego odżywiania u diabetyków.

  1. Około 45% dziennych kalorii powinno pochodzić z węglowodanów (zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Diabetologii). Muszą być to przede wszystkim węglowodany złożone, które mają nie tylko niski IG, ale także zawierają dużo błonnika.
  2. 15-20% dziennych kalorii powinno stanowić białko, a 25-40% tłuszcze (głównie kwasy tłuszczowe jednonienasycone).
  3. Na talerzu diabetyka powinny znaleźć się wyłącznie produkty o niskim lub średnim indeksie glikemicznym. Oznacza to, że konieczne jest całkowite wyeliminowanie tych o wysokim IG.
  4. W diecie cukrzycowej należy mocno ograniczyć lub całkowicie wyeliminować cukry proste.
  5. Każdego dnia warto dostarczać ciału przynajmniej 25 g błonnika pokarmowego.
  6. W każdym posiłku powinny znaleźć się warzywa.
  7. Dopuszcza się spożywanie niektórych owoców (o niskim IG).

Dieta cukrzycowa? Tylko z cateringiem WygodnaDieta.pl!

Szukasz smacznej, odpowiednio zbilansowanej diety cukrzycowej? Postaw na catering dietetyczny WygodnaDieta.pl, dzięki któremu zadbasz o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, jednocześnie ciesząc się smakiem świeżo przyrządzonych potraw. Tak zwane pudełka to doskonały sposób na zadbanie o właściwy dzienny plan żywieniowy i oszczędność czasu. Po zamówieniu diety cukrzycowej to zespół cateringu zajmuje się wszystkim za Ciebie – komponuje menu, przygotowuje posiłki na bazie produktów o niskim i średnim indeksie glikemicznym oraz dostarcza je prosto pod wskazany adres. Smacznego!

Co znajdziesz w diecie cukrzycowej, czyli menu cateringu pod lupą

Z pewnością zastanawiasz się, jak powstaje dieta cukrzycowa dostępna w ofercie cateringu WygodnaDieta.pl. Plan żywieniowy przeznaczony dla diabetyków i osób, u których zdiagnozowano stan przedcukrzycowy, to aż 5 smacznych, opracowanych przez doświadczonych dietetyków posiłków. Dzienny zestaw obejmuje śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Menu doskonale wspomaga leczenie farmakologiczne, pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi, a do tego dostarcza Twojemu ciału wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Dieta cukrzycowa w formie cateringu jest dostępna w kilku wariantach kalorycznych: 1000, 1200, 1500, 1800 i 2000 kcal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj