Domowe sposoby na katar

Katar to niegroźne, jednak wyjątkowo uciążliwe schorzenie, które może dotknąć każdego z nas. Mówi się, że katar trwa co najmniej 7 dni. Okazuje się jednak, że stosując proste metody domowe, możemy zlikwidować nieprzyjemne objawy i skrócić czas trwania nieżytu nosa.

Domowe metody na katar

Wśród domowych sposobów na walkę z katarem warto wymienić płukanie nosa izotonicznym roztworem chlorku sodu czy wodą morską. Pozwala to na oczyszczenie nosa z zalegającej wydzieliny, a także obkurczenie śluzówki. Bardzo dobrym sposobem na udrożnienie nosa i ułatwienie oddychania są inhalacje – można do tego celu użyć miętę, rumianek, szałwię. Opary przygotowanego naparu powinno się wdychać nosem, a wydychać ustami przez kilka minut. Chory może dodawać do wieczornej kąpieli kilka kropel olejków eterycznych.

Kiedy kataru nie można lekceważyć?

Katar nie zawsze jest błahym schorzeniem, które należy lekceważyć. Może bowiem towarzyszyć infekcji górnych dróg oddechowych, która nieodpowiednio leczona może nabrać ostrego charakteru. Katar może pojawiać się przy zwykłym przeziębieniu, ale także przy infekcji wirusowej czy zapaleniu zatok. Jeśli katar występuje wraz z gorączką, osłabieniem czy bólem gardła, warto skonsultować objawy z lekarzem. Może się bowiem okazać, że konieczne będzie zastosowanie antybiotyku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj