Jak się pozbyć cellulitu?

Mało która kobieta może pochwalić się nienaganną figurą. A z cellulitem borykają się nawet te panie, które są szczupłe i wysportowane. Można powiedzieć, że tak nielubiana pomarańczowa skórka, jest swoistym znakiem naszych czasów. Mają go nawet największe gwiazdy.

Jak pozbyć się cellulitu domowymi sposobami?

W tym przypadku bardzo pomoże nam zdrowa zbilansowana dieta. Postawmy na świeże warzywa i owoce. Unikajmy nadmiaru soli, ona sprawia że woda zatrzymuje się w naszym organizmie. Alkohol, mocna herbata i kawa również nie są naszymi sprzymierzeńcami. Lepiej postawić na wodę oraz  zieloną i czerwoną herbatę. Te dwa ostanie napoje pobudzą nasz metabolizm do działania.

Sport to zdrowie

W walce z cellulitem pomoże nam także aktywność fizyczna. Sport pomoże nam pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. W czasie ćwiczeń, nasze ciało będzie zdecydowanie lepiej dotlenione. Jakie dyscypliny sportu wybierać? Możemy uprawiać aerobik , biegać, jeździć na rowerze czy pływać. Oczywiście nie zawsze mamy czas na pełen trening. W takim przypadku warto zdecydować się choć na zwykły spacer. Możemy tez wybrać marsz zamiast dojazdu samochodem do pracy czy szkoły. Pomoże nam też wchodzenie po schodach zamiast windy…

Musimy pamiętać, że cellulit to trudny przeciwnik. Żeby go pokonać potrzeba sporo czasu oraz systematyczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj