Jakie obuwie jest najlepsze dla lekarza?

Specyficzny charakter wykonywanej pracy wymusza często konieczność przyodziewania na siebie odpowiedniego stroju.

Profesja lekarza to jeden z zawodów, gdzie zwłaszcza w warunkach szpitalnych wymaga się z wielu względów przestrzegania ścisłej etykiety ubioru. Które buty sprawdzą się najlepiej w takich warunkach?

Higiena bez wątpienia jest najważniejsza

Szpital to specyficzne miejsce, gdzie pewnych rzeczy nie przystoi robić, inne natomiast są usilnie wskazane. Pracownicy wspomnianych placówek mają nieustanną styczność z zarazkami. Dlatego też nie mogą polegać na garderobie używanej na co dzień. Wymaga się od nich korzystania ze specjalnego stroju, w tym m.in. obuwia lekarskiego i nie powinno to nikogo dziwić.

Dzielenie jednej pary butów na co dzień pomiędzy domem, a blokiem operacyjnym bez mała byłoby czymś nie do pomyślenia. Wszędzie tam, gdzie należy zachować sterylne warunki, nie ma mowy o podobnych zwyczajach. Szczególnie istotne jest to na blokach operacyjnych, gdzie należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń dotyczących utrzymania odpowiedniej higieny.

To, co wyróżnia obuwie medyczne, to niezwykle proste utrzymanie ich w czystości. Nie będą więc to buty wykonane z tkanin, tylko raczej ze specjalnych tworzyw sztucznych. Z reguły są one antybakteryjne, ale nie zwalnia to nikogo z obowiązku regularnego czyszczenia. Przezorność w materii zachowania higieny wśród personelu medycznego to jak najbardziej przejaw normalności.

Praktyczne, a zarazem komfortowe

Dłużące się dyżury oznaczają, że zatrudnieni w przychodniach i szpitalach muszą postawić na wygodne obuwie. Komfort to czynnik nadrzędny w przypadku stroju roboczego. Niekoniecznie musi on nadążać za najnowszymi trendami, gdyż to ma drugorzędne znacznie. Z reguły buty dla lekarza są projektowane tak, by cechowała je wygoda, lecz czasem zdarzają się odstępstwa od normy.

Choć warunki w wielu szpitalach i przychodniach uległy zmianie na plus, wciąż istnieją obiekty pozbawione klimatyzacji. Dlatego tak istotne jest, by obuwie personelu cechowała przewiewność. Taką mogą zapewnić odpowiednio zaprojektowane klapki. To właśnie ten typ butów stał się tak chętnie wybieranym przez pracowników placówek medycznych nie tylko w Polsce, ale tak naprawdę na całym świecie.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niepozorne, gumowe klapki mogą zapewniać tak wysoki komfort użytkowania. Dzięki zastosowaniu w nich odpowiednio wyprofilowanej wkładki, noszenie takiego obuwia nawet przez wiele godzin nie powoduje niedogodności. Co więcej, stopy mają zapewnioną nieustanną wentylację, przez co nadmiernie się nie pocą.

Buty dobre nie tylko dla personelu medycznego

W odpowiedzi na potrzeby lekarzy, pielęgniarek i innych osób zatrudnionych w służbie zdrowia powstało obuwie doskonale nadające się do pracy w tym sektorze. Dobrym przykładem niech będą przykładowo buty clog. To obuwie unisex nie bez powodu zyskało tak duże uznanie. Doskonale sprawdza się podczas użytkowania w warunkach szpitalnych.

Wspomniane buty clog są przede wszystkim odporne na przyśpieszone zużycie i degradację. W celu utrzymania ich w czystości, można je prać bez przeszkód w temperaturze do 90 stopni Celsjusza. Co więcej można je sterylizować w autoklawie w jeszcze mniej sprzyjających warunkach, a one nadal zachowają swoje pierwotne parametry i nie ulegną zniszczeniu.

Anatomiczny kształt wkładek znajdujących się w obuwiu clog nie tylko absorbuje wstrząsy, ale i zapobiega nadmiernemu zmęczeniu nóg. Na podwyższony komfort użytkowania tych butów wpływa System Shock Relax. Natomiast liczne otwory na powierzchni obuwia clog odpowiadają za poprawną wentylację stóp, która jest istotna nie tylko w upalne dni. Wszystkie te atuty powodują, że buty te cieszą się tak dużym wzięciem.

Lekarz wykonuje na co dzień niezwykle ważny zawód. Dobrze byłoby, żeby osoba zajmująca to stanowisko nie odczuwała dyskomfortu w żadnej materii. Dużo zależy w tym przypadku od jakości służbowego uniformu. Nie powinno się na nim oszczędzać, a zwłaszcza na obuwiu, którego noszenie powinno sprawiać przyjemność, a nie przykry obowiązek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj