Odżywka do włosów, jaką wybrać?

Włosy mają różne potrzeby, w zależności od ich kondycji oraz aktualnej pory roku. Braki mogą objawiać się w nadmiernym puszeniu, przetłuszczaniu, efekcie tzw. „przylizanych włosów” lub elektryzowaniu się. Warto obserwować swoje włosy, by móc dostarczać im potrzebnych składników.

Suche, łamliwe włosy

Odżywka do włosów suchych i łamliwych powinna zawierać proteiny, które pomogą odbudować zniszczoną strukturę włosa oraz składniki nawilżające np. glicerynę, która dostarczy nawilżenia przesuszonym włosom. Łamliwość włosów może mieć też źródło w problemach zdrowotnych, dlatego, gdy stosowana odżywka nie przyniesie efektów, dobrym pomysłem jest skonsultowanie stanu kosmyków z trychologiem.

Puch i elektryzowanie

Efektem zbyt dużej ilości składników nawilżających może być nadmierne puszenie się włosów. W takiej sytuacji rozwiązaniem będzie odżywka z dużą ilością emolientów, czyli olei, które „otulą” łuski włosów i wygładzą. Odżywki emolientowe dodatkowo zabezpieczają włosy przed utratą wilgoci oraz wpływem czynników zewnętrznych. Wizualnie poprawiają wygląd włosów – są bardziej błyszczące, sypkie i gładkie.
Jednak zbyt duża ilość emolientów w pielęgnacji może powodować tzw. przyklap i utratę objętości.

W stosowaniu odżywek ważna jest różnorodność i równowaga. Kluczem jest obserwacja włosów i dostarczanie im odpowiednich składników, dzięki stosowaniu odżywek z konkretnymi składnikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj