Pierwsze objawy ciąży

Ciąża to stan błogosławiony. To cudowne przeżycie, które już niedługo na pewno rozpocznie nową, zupełnie inną przygodę w Waszym życiu. Warto jednak dowiedzieć się, jakie są pierwsze objawy ciąży oraz co się może z tym wiązać.

Kiepskie samopoczucie

Takim najpewniejszym objawem, że nosicie w sobie nowe życie, to kiepskie samopoczucie oraz nudności. Wielu lekarzy – ginekologów niestety potwierdza ten fakt, że na początkowych etapach bardzo dużo kobiet narzeka na swoje samopoczucie. Dzień rozpoczynają od wizyty w toalecie, którą mogą czasem zakończyć z przerwami dopiero po kilku godzinach. Niestety kobiece hormony to istne szaleństwo, a w szczególności do trzeciego miesiąca ciąży. Potem u większości kobiet wymioty ustają.

Kobiecy organizm

Drugim takim pewnikiem znaczącym o ciąży jest oczywiście brak okresu. Jeżeli nie macie regularnego krwawienia, to warto zrobić sobie test. Chociaż jak dowodzą znowu naukowe badania, wiele kobiet może jeszcze mieć okres, nawet jeżeli są już w ciąży. Dlaczego tak się dzieje? To wszystko dokładnie zależy od kobiecego organizmu. Tak samo, jak objawem ciąży mogą być bardzo nabrzmiałe i obolałe piersi, które już od pierwszych tygodni ciąży powoli przygotowują się do tego, aby zacząć produkować mleko dla dziecka. Innym, niestety męczącym objawem ciąży, bywa również brak snu u kobiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj