Rodzaje wosków do depilacji

Depilacja owłosienia stanowi ważny element pielęgnacji ciała i dbałości o jego wygląd. W celu uzyskania idealnie gładkiej skóry stosujemy wiele różnych metod. Zabiegiem, który daje trwały efekt, jest depilacja woskiem. To szybka i bezpieczna metoda pozbycia się niechcianego owłosienia. W gabinetach kosmetycznych wykonujących depilację używa się obecnie kilku rodzajów wosku.

Czym charakteryzuje się wosk miękki?

Woski miękkie w większości przypadków sprzedawane są w puszkach. Puszkę należy włożyć do podgrzewacza, który rozgrzewa wosk do określonej temperatury. Po podgrzaniu produkt należy rozprowadzić na skórze, używając drewnianej szpatułki albo metalowego nożyka. Zasadą, której należy przestrzegać, jest nakładanie wosku zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Zrywanie wosku odbywa się w przeciwnym kierunku. Do prawidłowego wykonania zabiegu potrzebne są także paski, które służą do zrywania wosku razem z włosami. Depilacja przy użyciu wosku miękkiego wymaga dużej ostrożności. Przede wszystkim ze względu na wysoką temperaturę preparatu. Depilacja woskiem miękkim będzie idealna do usuwania owłosienia z dużych partii ciała (nogi). Tą metodą można usunąć nawet bardzo krótkie włoski.

Skład miękkich wosków jest często wzbogacony wyciągami roślinnymi, które mają działanie przeciwzapalne i pielęgnacyjne. Kupując wosk miękki, należy dokładnie sprawdzić jego skład. Dobrej jakości produkty zawierają wyłącznie naturalne substancje, jak wosk pszczeli czy żywice. Do usuwania resztek wosku po zabiegu najlepiej użyć oliwki.

Czym charakteryzuje się wosk twardy?

Wosk twardy świetnie sprawdzi się podczas depilacji niewielkich powierzchni ciała. Tego typu preparaty są używane do depilacji miejsc wrażliwych, czyli twarzy i okolic bikini. Usuwanie owłosienia przy użyciu wosku twardego jest łagodne i prawie bezbolesne. Cechą charakterystyczną wosku twardego jest duża gęstość, co utrudnia jego prawidłowe nakładanie. Do zrywania nie są potrzebne paski. Po prostu przy jednej krawędzi należy zostawić grubszą warstwę wosku, za którą można złapać, zrywając plaster. Wosk twardy idealnie okleja włoski, ale nie przykleja się do skóry. Przed nałożeniem wosku należy przeczytać zalecenia producenta dotyczące kierunku nakładania preparatu. Woski twarde sprzedawane są w formie bloku, granulatu lub mniejszych kawałków. Wosk twardy po podgrzaniu ma niższą temperaturę od wosku miękkiego. Stąd też niższe ryzyko poparzenia w trakcie zabiegu.

Czym charakteryzuje się wosk w rolce?

Produkty w rolce charakteryzują się przede wszystkim dużą wygodą użytkowania. Kupując wosk w rolce, trzeba też posiadać specjalny podgrzewacz, który podniesie temperaturę wosku do określonego poziomu. Najwygodniejsze w użytkowaniu są podgrzewacze bezprzewodowe. Sama aplikacja wosku nie jest skomplikowana i nie wymaga dużego doświadczenia ani umiejętności. Tego typu preparat świetnie sprawdza się na dużych powierzchniach ciała. Charakterystyczny kształt aplikatora powoduje, że wosk w rolce nie nadaje się do depilacji miejsc trudnodostępnych. W ich przypadku dużo bardziej efektywna będzie tradycyjna szpatułka.

Szukając konkretnego rodzaju wosku, warto zajrzeć do sklepu emedical24.pl, gdzie oferowany jest szeroki wybór preparatów. Oprócz tego sklep oferuje akcesoria i sprzęt do depilacji, a także kosmetyki do pielęgnacji skóry.

fot. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj