Sprawdzona herbata na przeziębienie

Sprawdzona herbata na przeziębienie

Pomimo że aktualnie możemy cieszyć się latem w pełni, nawet tak gorąca pora roku stwarza często niemałe ryzyko przeziębień i chorób. Najczęściej ich przyczyną latem są nagłe zmiany temperatur, które są w stanie osłabić odporność nawet najsilniejszego organizmu…

Jak radzić sobie z przeziębieniem latem?

Latem rzadko kiedy mamy ochotę wygrzewać infekcję w łóżku czy wylegując się pod kocem. Wysoka temperatura na dworze nie sprzyja chorowaniu. Z tego też względu kuracja latem ogranicza się do przyjmowania leków i uderzeniowych dawek witaminy C.

Co jednak robić, gdy nie chcemy zacząć lata od faszerowania się lekami?

Z pomocą przychodzi nam sprawdzona herbata na przeziębienie. Jak ją wykonać? Przepis jest niezwykle prosty.

1) Najpierw wystarczy obrać kawałek korzenia imbiru i taki oto jego obrany kawałek wrzucić na dno kubka, w którym zaparzymy herbatę

2) Następnie zalewamy wrzątkiem herbatę wraz z korzeniem imbiru

3) Po upływie 2, 3 minut, do herbaty dodajemy łyżeczkę miodu i spory plaster cytryny.

Należy pamiętać, że z dodaniem miodu i cytryny do herbaty należy chwilę poczekać. Zbyt wczesne dodanie tych składników do herbaty powoduje, że tracą one swoje dobroczynne właściwości i giną w zbyt wysokiej temperaturze.

W czym tkwi sekret takiej herbaty?

Przede wszystkim – w kompozycji prozdrowotnych dodatków. Imbir posiada całą masę olejków eterycznych udrożniających zapchany nos. Cytryna to uderzeniowa dawka witaminy C. Tymczasem miód dodaje herbacie smaku, ale i nawilży gardło. Słynie on również z antyseptycznych właściwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj