Berberyna – sposób na zdrowie

Związek zaliczany do grupy alkaloidów stanowiący składnik bioaktywny występujący w różnorodnych częściach rozmaitych gatunków roślin. Czerpana z cynowodu oraz berberysu substancja wykazuje rozmaite składniki prozdrowotne, stanowiąc od lat prawdziwe antidotum na wielorakie choroby. Od pewnego czasu mocno rozpowszechniona także w Polsce, czym się wyróżnia?

Jeden z najsilniejszych suplementów naturalnego pochodzenia

Z reguły potrzeba kilku tygodni regularnego zażywania preparatów ziołowych, aby można było dostrzec jakiekolwiek działanie ziół. W przypadku berberyny jest natomiast zupełnie inaczej- tu wystarczy zaledwie parorazowe zażycie dobrej jakości preparatu typu wyroby dostępne na stronie witaminyswanson.pl, aby zauważyć wręcz natychmiastową zmianę w funkcjonowaniu organizmu. W pierwszej kolejności poprawia się znacząco metabolizm. Znana już stulecia temu substancja znajdująca się w berberysie zyskała uznanie między innymi w medycynie ludowej, gdzie popularnym zabiegiem profilaktycznym było dodawanie suszonych owoców do herbaty w celach zdrowotnych. Do tego przyrządzano specyficzne smakiem i intensywne aromatem napary, które zalecało się wypijać systematycznie co noc, bezpośrednio przed snem bądź o poranku, tuż po przebudzeniu. Na chwilę obecną nie jest konieczne ani tracenie czasu na robienie mikstur, ani tym bardziej samodzielne suszenie owoców berberysu. Wystarczy kupić certyfikowany suplement i włączyć go do codziennej diety zgodnie z zaleceniami zawartymi na ulotce od producenta. Nie przesadzając z częstotliwością zażywania berberyny oraz przyjmując ją wedle wskazanego dawkowania, pierwsze efekty powinniśmy zauważyć już po kilku tabletkach. Potężna moc omawianej rośliny to jednak nie tylko przyspieszenie przemiany materii. Gatunek Berberis kryje w sobie znacznie większą siłę leczniczą.

Wyniki badań klinicznych

Liczne analizy medyczne potwierdziły jednoznacznie, że berberyna ma niesamowicie pozytywny wpływ na ogólna kondycję naszego organizmu. Przede wszystkim jest remedium na walkę z otyłością. Dzięki temu, że stanowi naturalny motor napędzający metabolizm, uniemożliwia pojawienie się nadwagi. Podkręca proces spalania tłuszczu i przyczynia się do znacznie szybszego, ale równocześnie nieszkodliwego dla zdrowia gubienia zbędnych kilogramów. Aktywuje enzym AMPK występujący w komórkach wielu organów wewnętrznych. Redukuje masę ciała, a przy tym normuje pracę hormonów odpowiedzialnych za tworzenie się tkanki tłuszczowej, które wielokrotnie są zaburzone – w szczególności u pań – co przyczynia się go powstawania nieestetycznie wyglądającej charakterystycznej oponki zwłaszcza na brzuchu i biodrach. Naukowcy dowiedli również, że suplementacja berberyną ogranicza ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2, miażdżycy oraz chorób układu krążenia wynikających ze zbyt wysokiego poziomu cholesterolu. Tym samym, systematyczne zażywanie preparatów takich jak chociażby kapsułkowa postać berberyny dostępna na wspomnianej już stronie witaminyswanson pozwala stworzyć skuteczną tarczę obronną przed zawałem serca. Wszystko za sprawą niskiego cholesterolu LDL. Charakteryzowany suplement doskonale sprawdza się jako antydepresant. Nie pozwala na stany przygnębienia oraz poprawia humor. Dodatkowo, to świetny sposób na detoksykację wątroby oraz dróg żółciowych.

W dawnych czasach

Berberyna jest znana od stuleci, o czym pisaliśmy już wyżej, niemniej jednak nadal nie wychodzi ona z użytku, będąc na piedestale naturalnych suplementów diety, które uznawane są za swego rodzaju „super food”. Podczas gdy dziś dominują raczej preparaty kapsułkowe takie jak chociażby te na wymienianej wcześniej stronie Witaminyswanson, w przeszłości stosowano suszone owoce berberys dodawane w zasadzie do wszystkich napojów, a nawet płynnych posiłków typu zupy. W ten sposób dbano o nienaganna odporność, świetną kondycję oraz skuteczną formę ochrony przed żółtaczką, malarią i szkodliwymi bakteriami. Berberyna ma bowiem właściwości przeciwpierwotniakowe oraz przeciwzapalne. W okresie średniowiecza przypisano tej roślinie cudowną moc wpływania na umysł osób chorych psychicznie. Uznawano, że owoce berberis potrafią przywracać sprawność intelektu oraz świadomość. Od lat wiadomo również, że ta roślina wykazuje działanie antyseptyczne, a nawet antynowotworowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj