Psycholog online. Pomoc bez wychodzenia z domu

Psychoterapia online to metoda znana już od kilku lat, ale prawdziwą popularność zdobyła w czasie pandemii COVID-19. Co warto o niej wiedzieć?

Wygodny fotel lub kozetka, intymna atmosfera i – przede wszystkim – fizyczna obecność specjalisty. Tak większość z nas wyobraża sobie sesje w gabinecie psychoterapeutycznym. Niestety część pacjentów potrzebujących pomocy nie może pozwolić sobie na uczestnictwo w takiej formie terapii. Mowa w szczególności o pacjentach mieszkających z dala od miastach, dla których dotarcie do poradni oznacza spore problemy oraz o osobach z ograniczeniami ruchomości. Z myślą o nich psychoterapeuci już jakiś czas temu wprowadzili do swojej oferty sesje online. Ich prawdziwa popularność nadeszła jednak dopiero w ostatnich tygodniach.

Psychoterapia online w czasie epidemii

Pandemia koronawirusa całkowicie zmieniła nasze życie i zmusiła do rezygnacji z wielu przyzwyczajeń. Związanie z nią ograniczenia nie ominęły również psychoterapii. Tradycyjne wizyty w gabinetach okazały się niemożliwe lub obarczone sporym ryzykiem. Nic więc dziwnego, że w takiej sytuacji na znaczeniu zyskała psychoterapia online. Jej sesje można przecież przeprowadzać również, gdy siedziba poradni jest zamknięta dla pacjentów, a wirtualne spotkanie pacjenta i terapeuty nie niesie ze sobą ryzykiem zakażenia którejś ze stron.

Psychoterapia online. Kto może skorzystać?

Psycholog online to rozwiązanie opracowane z myślą o pacjentach potrzebujących pomocy, a mających problemy z dotarciem do poradni. Dziś natura tych problemów jest zupełnie inna, co oznacza, że liczba osób zmuszonych do skorzystania z tej opcji jest większa niż przedtem. Wśród pacjentów korzystających z teleporad są jednak nie tylko osoby, które już wcześniej korzystały z takich usług. Ze względu na niekorzystną sytuację zdrowotną i gospodarczą, coraz częstsze jest poczucie zagrożenie i wynikające z niego problemy natury psychicznej, których często nie sposób rozwiązać bez współpracy ze specjalistą.

Psychoterapia online. Jak wyglądają sesje?

Sesje psychoterapii online, mimo braku fizycznego spotkania pacjenta z terapeutą nie różnią się znacznie od tych odbywających się w gabinecie. Obie strony mogą komunikować się za pomocą aplikacji takich jak Skype czy Messenger. Więcej informacji o tym rozwiązaniu oraz sposobie rozliczeń można znaleźć na stronie https://cplwowska.pl/psychoterapia-online/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj